Menu

Výsledky krajskej CINEAMA 2023

streda, 21 jún, 2023 - 08:15

Krajská súťažná prehliadka amatérskej filmovej tvorby Košického kraja, ktorú organizovalo Gemerské osvetové stredisko 16. júna 2023 v Rožňave, udelila ocenenia aj Goskary.
O vysokej úrovni súťažiacich filmov, a najmä talentovaných mladých ľudí, svedčí udelenie až 3 gemerských Oskarov vo vekovej skupine do 16 rokov. Získali ich Barbora a Tamara Brindžákové za film Paradiso, Detská filmová spoločnosť za Fermiho paradox a kolektív ANIMOsCool za Hlavné správy. Ďalšími, ktorí získali toto mimoriadne ocenenie sú Radovan Halička s filmom Kozliatka (skupina 16 - 21 r.) a Peter Čaja za dokument Novovešťan (nad 21 r.).
Spomedzi pestrej žánrovej palety filmových diel v jednotlivých vekových kategóriách porota jednoznačne vybrala na ocenenie, a s tým súvisiaci postup na celoštátne kolo súťaže, spolu 20 filmov. Ďalších 13 získalo motivačné Čestné uznania a cenné rady, odporúčania a povzbudenie do ďalšej tvorby.
Oceneným autorom, ale tiež pedagógom a rodičom, srdečne blahoželáme a odborníkom v porote patrí poďakovanie za trpezlivosť, ochotu a podrobné zhodnotenie jednotlivých filmov na rozborovom seminári a osobné konzultácie, ktoré sú najdôležitejšou časťou súťaže. 
Postupujúce filmy ešte prejdú predvýberom, ďalšie informácie dostanete od hlavného garanta súťaže - Národného osvetového centra, alebo od organizátora celoštátneho kola Hornošarišského osvetového strediska v Bardejove.
Držíme palce a tešíme sa na stretnutie vo finálnom hodnotení na celoštátnom kole v Bardejove 15. - 17. septembra 2023.

fotogaléria

PrílohaVeľkosť
Výsledková listina131.33 KB