Menu

Muzikantský tábor

od pondelok, 17 august, 2020 - 13:30 do piatok, 21 august, 2020 - 13:30
Po gemersky hráme, aj si zaspievame * Letný muzikantský tábor pre malých i veľkých hudobníkov folkloristov vo Vyšnej Slanej
Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, ponúka na leto rôzne tematické tábory. Mladí muzikanti majú možnosť rozvíjať svoje zručnosti v pobytovom tábore od 17. do 21. augusta 2020 v rekreačnom stredisku Július vo Vyšnej Slanej (okr. Rožňava). 
„Tento projekt má už ôsme pokračovanie a opakovane sa pri ňom stretávajú tí najlepší hráči na ľudové nástroje, aby svoje hudobno-inštrumentálne schopnosti odovzdávali mladšej generácii. Muzikanti z rôznych folklórnych súborov sa zdokonaľujú v technike, priúčajú sa špecifikám ľudovej hudby a spevu, hudobným tradíciám Gemera. Cieľom projektu je motivovať a pripraviť muzikantov na ich cestu hudobným folklórom," pozýva riaditeľka GOS Helena Novotná.
V rámci kultúrnych organizácií, ktorých zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, sa bude konať celkovo viac ako 30 detských táborov vo všetkých regiónoch kraja. Okrem toho, prázdninujúce deti sa môžu zapojiť aj do rôznych aktivít zameraných na tradičné remeslo, astronómiu, turistiku, tanec či literatúru. Pripravené sú aj tvorivé dielne, samozrejme, za dodržania epidemiologických nariadení.
Mladí muzikanti predvedú čo sa počas celého týždňa naučili v programe Po gemersky hráme, aj si zaspievame v piatok 21. augusta 2020 v Rejdovej "na pľacu". Tábor je organizovaný v súlade s opatreniami na zamedzenie šírenia pandémie COVID-19. Aktivity a podmienky sú prispôsobené tak, aby bolo pre deti a lektorov vytvorené v prvom rade bezpečné prostredie. Aktuálne informácie a prihlášky žiadajte u organizátora.
Muzikantský tábor z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia v rámci projektu Dedičstvo inšpiruje.
 
PrílohaVeľkosť
Prihláška MT93.8 KB