Menu

Remeslo z kraja sveta

od utorok, 25 august, 2020 - 09:00 do streda, 26 august, 2020 - 19:00
Malý remeselnícky jarmok ľudovo-umeleckých výrobcov z Košického kraja Remeselnícky inkubátor Gemer (RINK), ktorý je prvým v Košickom kraji, srdečne pozýva širokú verejnosť do Obchodného centra Optima v Košiciach na malý jarmok pod názvom Remeslo z kraja sveta. Konať sa bude v dňoch 25. a 26. augusta 2020.
"Po udalostiach doma i vo svete, spôsobených pandémiou ochorenia COVID-19, boli organizátori rôznych podujatí nútení ročník 2020 vynechať. Tým sa mnohým remeselníkom, prevažne živnostníkom, zamedzila možnosť predaja výrobkov na festivaloch, či jarmokoch. V tomto náročnom období podáva RINK svojim klientom, ľudovo-umeleckým výrobcom z Košického kraja, pomocnú ruku v podobe organizovania malého jarmoku," uvádza riaditeľka Gemerského osvetového strediska Helena Novotná. 
Záujem OC Optima participovať na tomto podujatí umožní navodiť v týchto moderných priestoroch kus jarmočnej atmosféry s vôňou dreva, kože, hliny, jemnou krásu čipiek, tepaného kovu, či kraslíc. Okrem remeselníckych výrobkov si návštevníci budú môcť zakúpiť aj chutné produkty z medu, či ovocia domácej výroby. Výrobcovia, z ktorých mnohí pokračujú v remeselnej tradícii svojich predkov, budú svoje zručnosti ako napríklad tkanie, točenie na hrnčiarskom kruhu, drevorezbu, či dekorovanie kraslíc voskom aj predvádzať. Návštevníci si niektoré z tradičných ľudových remesiel budú môcť vyskúšať aj sami. 
Veríme, že záujem o tradičné remeslo priláka na náš malý jarmok nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov metropoly východu a okrem hodnotných výrobkov si odnesú aj inšpiráciu dedičstvom našich predkov. 
Jarmok organizuje Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci s OC Optima Košice. 
Kontaktná osoba:
Renata Palme, manažérka RINK renata.palme@gos.sk, +421 915 884 135
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava 
 
PrílohaVeľkosť
Plagát na stiahnutie594.18 KB