Menu

Významný astrofotograf zavíta na Gemer

štvrtok, 11 máj, 2023 - 14:15

Rožňavskú hvezdáreň  navštívi významný astrofotograf, ktorý v minulosti získal osem ocenení Astronomický snímok dňa NASA, trinásťkrát Geovedeckú snímku dňa, jeho fotografie a články sa pravidelne nachádzajú v časopise Quark, či Kozmos, dokonca sa objavujú aj v BBC, TWAN, či IMO.

Tomáš Slovinský

zavíta na Gemer, aby odovzdal svoje skúsenosti na Astro-foto workshope, ktorý sa uskutoční v dňoch 10. - 11. júna 2023 na rožňavskej hvezdárni, ktorú prevádzkuje Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.

Workshop je určený pre začiatočníkov aj pokročilých, ktorí sa môžu tešiť na fotografovanie vesmírnych úkazov v teréne. Teoretická časť obsahuje kompletné know-how:  360-stupňové snímky, fotenie panoramatických meteorických rojov a pod.. V praktickej časti Tomáš vysvetlí správne používanie astronomických pluginov, ako aj výber pokročilej techniky a používanie filtrov. 

Nesmierne nás teší, že si pán Slovinský našiel čas, a príde odovzdať svoje skúsenosti nadšencom hviezdnej oblohy,“ vyjadrila sa k návšteve astrofotografa riaditeľka Gemerského osvetového strediska Helena Novotná. 

Na workshop je potrebné sa prihlásiť vopred, keďže je kapacita obmedzená. Poplatok je 70 € na osobu. V prípade nepriaznivého počasia sa workshop uskutoční v náhradnom termíne 22. - 23. júla 2023.

Kontakt: Zdeněk Molnár, 0918 244 901, hvezdaren@gos.sk

Aktuálne informácie zo života Gemerského osvetového strediska sledujte aj na našich sociálnych sieťach, ktoré nájdete jednoducho ako @gos.roznava.