Menu

Výstava Jany Kušnierovej

piatok, 1 december, 2017 - 18:00
Rožňavčanom dobre známa výtvarníčka Jana Kušnierová odprezentuje svoju najnovšiu tvorbu na výstave s názvom Z rodného kraja v Dome tradičnej kultúry Gemera. Vo štvrtok 30. novembra 2017 o 16:30 sa uskutoční vernisáž spojená s rozhovorom s autorkou.
Gemerské osvetové stredisko predstaví Janu Kušnierovú nielen ako výtvarníčku, ale aj ako osobnosť, ktorá za svoj profesionálny život v Základnej umeleckej škole vychovala niekoľko generácií výtvarne nadaných mladých ľudí. Viac o svojom živote porozpráva Jana Kušnierová pri osobnom stretnutí, na  ktoré srdečne pozývame. Program spojený s hudobnou produkciou uvedieme vďaka podpore Fondu na podporu umenia. 
Rodáčka z Betliara na súbore olejomalieb zachytila prostredie svojho rodného Betliara - obce, ale najmä turisticky vyhľadávaného Betliarskeho kaštieľa a malebné zákutia priľahlého parku.  Dominantným je obraz, ktorý je poctou rodu Andrássyovcov - gemerských mecenášov a dobrodincov, a ako hovorí autorka: „Tento obraz som symbolicky venovala rodine Andrássyovej, ktorá poznamenala moje životné smerovanie a život ľudí v tejto obci a zanechala neskutočné klenoty pre celé Slovensko."
 
Výstava potrvá do 22. decembra 2017, pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 9:00 do 15:00, alebo po dohode na telefónnom čísle 0915 884 135.
 
Informácie:
Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk
0905 919 431