Menu

Mrazivá atmosféra v GOS-ke

piatok, 11 november, 2022 - od 18:00 do 21:30
V kine Apollo, ide do tuhého a bude aj mrznúť! Apollo, ktoré je súčasťou Gemerského osvetového strediska v Rožňave, kultúrneho zariadenia Košického samosprávneho kraja, už tradične spoluorganizuje filmový festival Snow Film Fest 2022. 

Festival prebieha už od roku 2011, kedy sa po prvýkrát predstavil občanom Českej republiky - ešte pod názvom „Filmový Festival Zimních sportů“. Rokmi sa festival značne rozrastal, expandoval aj na Slovensko a v priemere ho navštívi až 25 000 platiacich divákov.
Tento rok sa účastníci môžu tešiť na niekoľko filmových skvostov. Vo filme „Pro vrchol až na konec světa“ sa horolezec a Mára Holeček vydáva plachetnicou na Antarktídu, kde so svojim lezeckým parťákom Mirkom Dubom podniká prvovýstup na nepomenovaný kopec. Ten následne dostáva názov Monte Pižďuch.  Kanoistický film o snowbordingu "Bez pádla" predstaví štyroch neohrozených snowbordistov, ktorí sa počas jedného z najchladnejších momentov v zaznamenanej histórii vydávajú na plavbu po rieke Columbia dlhú 140 kilometrov. Ďalším bude vodácky film "Ledový tanec na Godafossu", v ktorom sa štyria odvážlivci pokúšajú o prvý zimný zjazd ľadových vodopádov v severnej časti Islandu. Okrem spomenutých, čaká na účastníkov festivalu aj mnoho ďalších, nie menej zaujímavých titulov.

Podujatie sa uskutoční v Kine Apollo na Betliarskej 8 v Rožňave, dňa 11. novembra 2022, so začiatkom o 18:00. Viac informácii o festivale nájdete na webe www.snowfilmfest.cz. 

Tešíme sa na Vašu návštevu!
 

INFO: Róbert Šimko - marketingový manažér
Gemerské osvetové stredisko
Betliarska 8, 048 01 Rožňava
tel.: +421 948 466 030
mail: marketing@gos.sk