Menu

Medailón osobnosti Gemera - Juraj Nagy

štvrtok, 17 november, 2016 - od 18:00 do 19:00
Vo štvrtok 17. novembra 2016 o 18.00 hodine predstaví Gemerské osvetové stredisko v Rožňave druhý z trojice rozhovorov v rámci projektu „Medailón osobnosti Gemera“. Nový typ podujatia ponúka divákom v živej, bezprostrednej diskusii stretnutie s mimoriadnymi osobnosťami nášho regiónu, ktoré svojim životom a svojou prácou ovplyvnili nielen životy iných ľudí ale i celých spoločenstiev.
„Ústredným hosťom druhého večerného rozhovoru bude v Dome tradičnej kultúry Gemera pán Juraj Nagy, poslanec Košického samosprávneho kraja, predseda Združenia gemerských remeselníkov a hlavne človek plný energie, optimizmu a životnej sily,“ povedala nám Dana Lacková z Gemerského osvetového strediska. Večerný moderovaný rozhovor s hosťom bude sprevádzať hudobná produkcia rožňavského klaviristu Arpáda Farkaša. 
Sviatočný „Medailón osobnosti Gemera“ ponúkne divákom osobné stretnutie s človekom, ktorý silou svojej vôle zmenil osud. Jeho príbeh pred niekoľkými rokmi zaujal aj maďarských filmárov, preto jeho spracovanie v dokumente Szoborfák - Sochy ukryté v stromoch premietneme o 19-tej hodine. 
 
V sále Domu tradičnej kultúry Gemera bude zároveň sprístupnená výstava obrazov Moniky Vozárovej z Dobšinej pod názvom Folklór mojimi očami. Moderný a nevšedný pohľad na naše kroje, na gemerskú náturu a temperament vytvára v obrazoch Moniky Vozárovej pôdu pre celú škálu pocitov. Prebúdza hrdosť na krásu a bohatstvo nášho kultúrneho dedičstva i v generáciách zakorenenú muzikálnosť.
 
Podujatie je podporené z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.
 
Vstup voľný
 
info: D. Lacková, dana.lackova@gos.sk, 0915 884 135