Menu

Medailón osobnosti Gemera - Edita Kušnierová

plagát
štvrtok, 22 september, 2016 - od 18:00 do 19:00
Gemerské osvetové stredisko v Rožňave vo štvrtok 22.9.2016 predstaví svoje nové podujatie pod názvom Medailón osobnosti Gemera. O 18.00 hodine v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) uvedie svojho prvého hosťa, historičku pani Editu Kušnierovú.
„Pre život človeka je nevyhnutné mať svoj vlastný idol, inšpiračný zdroj, svojho favorita, na ktorého sa chce podobať. V súčasnom pretechnizovanom svete plnom rýchlych informácií nie sme schopní ich všetky vnímať, vstrebať a spracovať. Z medziľudskej komunikácie sa stráca osobný kontakt, životné energie, ktoré vibrujú a odovzdávajú nehmotné, ale veľmi dôležité informácie," približuje zámer projektu riaditeľka GOS Helena Novotná, a pokračuje „projekt Medailón osobnosti Gemera chce ponúknuť divákom v osobnej otvorenej diskusii stretnutie s mimoriadnymi osobnosťami regiónu, ktoré svojou prácou a životom prekonali jeho hranice."
„Program podujatia má snahu byť medailónom pozvanej osobnosti, moderovaným rozhovorom so spoluúčasťou publika a zároveň odprezentuje tiež regionálneho hudobného hosťa. Tentokrát to budú Rožňavčania Marieta Roxerová a Peter Henriczy,“ informuje Dana Lacková z Gemerského osvetového strediska. 
„Veríme, že v rámci tradičnej kultúry Gemera toto naše nové podujatie rozšíri žánrovú ponuku Gemerského osvetového strediska o nový rozmer. Zaujímavé informácie zo života a o živote ľudí, ktorí svojou  energiou pohli  Gemerom, zas rozšíria  pohľad na potenciál jedného ľudského bytia“ hovorí riaditeľka GOS Helena Novotná.
 
Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.
 
Info:
Ing. Dana Lacková
dana.lackova@gos.sk, 0915 884 135
 
 
 
 
PrílohaVeľkosť
Plagát na stiahnutie2.16 MB