Menu

Hviezdne letné kino

pondelok, 3 júl, 2017 - 08:30
Prvý prázdninový štvrtok 6. júla 2017 opäť otvorí svoju bránu pre filmových nadšencov rožňavská hvezdáreň (Lesná 1, Rožňava).
„Gemerské osvetové stredisko vo svojom zariadení – rožňavskej hvezdárni – pripravilo na celé leto ponuku zábavy pre prázdninujúcich, dovolenkujúcich, proste oddychujúcich Rožňavčanov, ale aj návštevníkov nášho mesta," pozýva riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje, „hvezdáreň nad mestom je miesto, kam možno vyjsť na príjemnú večernú prechádzku s priateľmi a spojiť filmovú zábavu s pozorovaním letnej oblohy. Pracovníci GOS okrem odborného výkladu k astronomickým úkazom pripravili stretnutia s hviezdami filmového plátna pod hlavičkou kina Apollo, ktoré na tieto dva mesiace preruší premietanie v Dome tradičnej kultúry Gemera."
 
„Skladbou programu sa snažíme osloviť celé spektrum návštevníkov. Pre začiatok nadviažeme na fenomén spred dvoch rokov a uvedieme pokračovanie rekordne úspešného milostného príbehu Anastasie a Christiana Päťdesiat odtieňov temnoty (6.7.), ktorý určite poteší najmä ženské publikum" informuje Anežka Kleinová (GOS).
 
Vzťahmi, ale v rámci celej rodiny, sa zaoberá aj komédia Prečo práve on? (13.7.) so situačným humorom založeným na generačnom rozdiele výborne obsadených hlavných postáv a bláznivých, excentrických a občas až nekorektných scénach.
 
Celkom iný druh zábavy prinesie psychothriller Rozpoltený (20.7.), ktorý okrem napätia ponúka zaujímavú výpravu, hudbu a vizuálnu stránku pod taktovkou režiséra takých snímkov ako Šiesty zmysel, Vyvolení a Znamenia. Tentokrát sa nás pokúsi presvedčiť, že osoby postihnuté duševnými poruchami sú viac obdarené ako ukrátené a menejcenné, lebo pomocou svojho presvedčenia dokážu využívať väčšinový potenciál svojho mozgu, čo my bežní ľudia nedokážeme.
 
Júlový program uzavrie ďalšia "dvojka" Fakjú pán profesor 2 (27.7.), ktorá zaručuje ľahkú letnú zábavu prostredníctvom príbehu bláznivého samozvaného profesora - bývalého  zločinca, ktorý sa vďaka scenáru ocitne so svojou triedou v exotickom prostredí Thajska.
 
Srdečne pozývame stráviť letné večery v spoločnosti hviezd na plátne aj na oblohe! 
Pozorovanie nočnej oblohy a premietanie začína pri zotmení, teda v júli o 21.00 hodine na rožňavskej hvezdárni (Lesná 1, Rožňava).
 
Vstupné na hvezdáreň je 2 € (prijímame aj kultúrne poukazy).
 
Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu programu.
Aktuálne a podrobné informácie na www.gos.sk, alebo na fb.me/kino.apollo.roznava
Info: Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431