Menu

Fotografi z rožňavského okresu ukážu svoju tvorbu

piatok, 5 apríl, 2019 - 08:45
Celoštátne postupové súťaže neprofesionálnej tvorby v oblastiach záujmovo-umeleckej činnosti vyhlásilo už tradične Národné osvetové centrum začiatkom tohto roka. Regionálne kolo súťaže autorskej tvorby amatérskych fotografov rožňavského okresu AMFO 2019 bude uzavreté vyhodnotením a otvorením výstavy najúspešnejších prác.
Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva v pondelok 8. apríla 2019 o 17.00 do Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) na slávnostnú vernisáž. Verejnosti sa predstaví svojou tvorbou 24 z 29 súťažiacich autorov v troch vekových kategóriách, ktorí prihlásili do súťaže rovnú stovku čiernobielych a farebných fotografií.
 
Zostaveniu výstavy predchádzalo vyhodnotenie prác odbornou porotou pod vedením fotografa a lektora Miroslava Zaťka z Banskej Bystrice. Prihlásení autori sa zúčastnili aj odborných rozborových seminárov, ktoré slúžia na zvyšovanie umeleckej a technickej úrovne tvorby. Konali sa vďaka verejným zdrojom Fondu na podporu umenia.
 
Porota posúdila práce z technického a umeleckého hľadiska. Najlepšie z nich postúpili do krajského kola súťaže, ktoré sa uskutoční v Spišskej Novej Vsi 6. júna 2019. V prípade, že uspejú v konkurencii prác z celého Košického kraja, majú možnosť zabodovať aj na celoštátnej úrovni. 
 
Výstava bude prístupná v sále Domu tradičnej kultúry Gemera do 26. 4. 2019. Vstup na výstavu je voľný. 
 
Info:
Gemerské osvetové stredisko, Rožňava
A. Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431
www.gos.sk, fb.me/gos.roznava