Menu

CINEAMA 2021

piatok, 4 jún, 2021 - od 10:00 do 15:30
25. ročník krajskej súťažnej prehliadky amatérskej filmovej tvorby Košického kraja

Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje  v piatok 4. júna 2021 v Rožňave krajskú súťažnú prehliadku amatérskej filmovej tvorby Cineama 2021. Uskutoční sa v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8) a ponúkne 23 filmov od autorov z Košíc, Spišskej Novej Vsi a Rožňavy.
Víťazi v jednotlivých kategóriách už tradične získajú sošku Goskara - gemerský variant prestížnej filmovej ceny Oscar. Porota bude hodnotiť pestrú paletu filmových žánrov od krátkych snímok animovanej tvorby, hraných filmov, experimentov a videoklipov, ktoré reflektujú súčasné témy nevynímajúc aktuálnu Covid situáciu. Ich spracovanie nezaostáva ani za profesionálnou tvorbou, čo každoročne konštatuje odborná porota zložená zo skúsených filmárov a pedagógov filmových škôl.
GOS organizuje krajské kolo celoštátnej postupovej súťaže Cineama už 25. krát. Súťaž každoročne vyhlasuje Národné osvetové centrum. Ide zároveň o prehliadku amatérskej filmovej tvorby autorov z Košického  kraja. Súťaž vyhľadáva talentovaných tvorcov, rozvíja ich kreativitu a tiež dáva možnosť prezentácie a konfrontácie všetkým autorom z oblasti vizuálneho umenia. „Vďaka súťaži vytvárame priestor na rozvíjanie záujmov, umeleckej tvorivosti, nadania a technických schopností v oblasti amatérskej filmovej tvorby. Účastníci sa zároveň naučia stvárniť svoje názory či postoje. Sme radi, že aj napriek obmedzeniam sa môžeme so súťažiacimi stretnúť osobne, samozrejme pri dodržaní všetkých opatrení,“ uviedla riaditeľka GOS Helena Novotná. Pre tých, ktorí sa nemôžu zúčastniť, bude k dispozícii vysielanie súťaže v online priestore.
Krajskú súťaž z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia. Podrobné informácie o programe 25. ročníka Cineama 2021 možno nájsť na webovej stránke gos.sk a na facebookovom profile gos.roznava.
ONLINE vysielanie bude prístupné na youtubovom kanáli GOS Rožňava.
 

Krajské kolo filmárskej súťaže Cineama 2021 môzete sledovať v piatok 4. 6. 2021 od 10:00 hod. online na  https://www.youtube.com/c/GOSRožňava/

Rozborový seminár s porotou sa uskutočni prostrednictvom Google Meet na tomto odkaze: https://meet.google.com/zoh-wdgj-zgr

cca od 14:00 hod. Aktualizácie budeme zverejňovať na youtube GOS a na fb.me/gos.roznava

Pripojiť sa odporúčame 10 min. pred začiatkom.

Kontakt:

Anežka Kleinová
, Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava 
0905 919 431
kleinova@gos.sk 
 

PrílohaVeľkosť
Program4.37 MB