Menu

ANIMOsCool

od pondelok, 16 júl, 2018 - 08:00 do piatok, 20 júl, 2018 - 16:00
Letná škola animovaného filmu, 5. ročník
Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave pripravilo v  termíne 16. až 20. júla 2018 (pondelok – piatok) už 5. ročník letnej filmovej školy so zameraním na animáciu. Pod vedením skúsených lektorov si účastníci dielne pozrú ukážky významných animovaných filmov, naučia sa pripraviť scenár, vyskúšajú si rôzne techniky animácie – plôškovú, kreslenú, plastelínovú, kriedovú a  vytvoria animovaný film.
„Hlavným lektorom bude výtvarník a pedagóg Ivan Čepek z Košíc, ktorý k animovanej tvorbe vedie v záujmových umeleckých krúžkoch deti a mládež už od 10 rokov až po stredoškolákov,“ uvádza riaditeľka GOS Helena Novotná a pokračuje, „deti a mladí ľudia pod jeho vedením získavajú najvyššie ocenenia na krajskej súťaži Cineama. Aj počas predchádzajúcich ročníkov filmovej školy sa podarilo účastníkom vytvoriť spoločne animované filmy, ktoré získali priaznivé ohlasy  divákov a ocenenia profesionálov na celoštátnej filmárskej súťaži CINEAMA. S vlaňajším filmom Zimné radovánky dokonca 1. miesto!"
„Zaujímavou možnosťou určite bude naučiť sa  v tejto neformálnej a kreatívnej prázdninovej škole úpravu obrázkov v grafickom editore, nahrávanie ruchov, montáž filmu. Zábavnou a hravou formou už za týždeň vznikne spoločným úsilím všetkých účastníkov krátky animovaný film, ktorý uvedieme v premiére v piatok 20. júla 2018 v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava)," dodáva autorka projektu Anežka Kleinová.
ANIMOsCool je súčasťou projektu na podporu záujmovo-umeleckej činnosti. Projekt z verejných zdrojov podporil a hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.
Projekt je určený pre tvorivých záujemcov všetkých vekových kategórií (od 10 rokov), konať sa bude v priestoroch Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) denne od 8.00 do 16.00 hod.
Poplatok: 50 € (v cene je školné, materiál, obed a pitný režim)
Počet účastníkov je limitovaný!  
Termín na prihlásenie:  10. 7. 2018
 
Prihlášky a info: 
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava
Anežka Kleinová, kleinova@gos.sk, 0905 919 431
 
PrílohaVeľkosť
Prihláška21.08 KB