Menu

V našom Dome sa opäť tancovalo

sobota, 3 december, 2016 - od 14:00 do 18:00
Podoby tanca, metodické stretnutie spojené so školou gemerských ľudových tancov v Rožňave. V Dome tradičnej kultúry Gemera sa opäť tancovalo.
Druhé  Podoby tanca zorganizovalo Gemerské osvetové stredisko v Rožňave  3.decembra 2016 so zameraním na tance stredného Gemera.
V sobotu  popoludní sa priestory Domu tradičnej kultúry Gemera v Rožňave zaplnili folkloristami  z rôznych kútov Gemera, aby si v rámci stretnutia vymenili skúsenosti a v neposlednom rade získali nové informácie pre svoju ďalšiu činnosť. V teoretickej časti lektori,  Mgr.Ján Lipták, Ing. Alena Ďurkovičová a Ing. Marianna Poprocká  im prístupnou formou priblížili témy, ktoré využijú v práci vo folklórnom kolektíve, napr. prípravu scénických programov, základy choreografickej tvorby a ďalšie. Pred praktickou časťou si všetci  rozcvičili hlasivky a potom aj celé telo, aby  takto pripravení zvládli nácvik gemerského čardáša – krútená zo Sirku. O hudobný sprievod sa v škole tanca postarala ľudová hudba detského folklórneho súboru Lykovček z Revúcej pod vedením Mgr.Natálie  Poprockej.
„Sme radi, že naši folkloristi majú záujem odborne rásť, zvlášť že majú záujem poznať aj iné tanečné oblasti gemerského regiónu“, uviedla Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska V Rožňave.    
Projekt  Podoby tanca  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
M.Ferenczová GOS
Foto: Archív GOS