Menu

SPEVÁCKE DOMY NA GEMERI - workshop

štvrtok, 29 september, 2016 - od 19:00 do 22:00
29.9. 2016 o 19.00 v hostinci Buzgó, Krásnohorská Dlhá Lúka PIESNE Z REJDOVEJ spevácky tvorivý workshop Lektor: Alžbeta LUKÁČOVÁ
Milovníci  hudobného folklóru si vo štvrtok 29.9. o 19.00 hodine v priestoroch hostinca Buzgó v Krásnohorskej Dlhej Lúke sú vítaní a môžu sa zapojiť do speváckeho workshopu, ktoré organizuje Gemerské osvetové stredisko s cieľom poskytnúť metodické usmernenie na vokálne techniky a  prípravy, ale taktiež na spracovanie piesňového materiálu a jeho správnu interpretáciu.
„ Žiaľ uniformita súčasného prostredia spôsobuje fakt, že súčasné generácie strácajú kontakt s tradičnou ľudovou kultúrou a s pôvodným materiálom akéhokoľvek druhu, -  jeho niekdajším, autentickým  prevedením a prejavom. V aktuálnom svete folklorizmu už vidíme, že sa organizuje mnoho edukačných programov, tanečných domov či  hudobných workshopov, kde sa okrem odborného usmernenia kladie dôraz aj na upevnenie identity pre daný región. Preto Gemerské osvetové stredisko, aj  na podnet miestnych folkloristov pristupuje k  realizácii metodicko-edukačných workshopov z oblasti hudobného folklóru.
Pozvanie do nášho prvého Speváckeho domu prijala muzikologička Alžbeta Lukáčová,
ktorá bude odborne viesť toto stretnutie a vyučovať štýlové prevedenie piesní z Rejdovej. Nuž, aby bolo aj veselo, do spevu zahrá Ľudová hudba Ondreja Hlaváča“ ozrejmuje význam a ciele speváckeho workshopu riaditeľa Gemerského osvetového strediska Helena Novotná.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Vstupné: 2,-€
Info:
Gemerské osvetové stredisko Rožňava
Mgr. Hlaváčová Mária
0902 268 294
 
PrílohaVeľkosť
Plagát734.94 KB