Menu

SNOW FILM FEST 2021

piatok, 18 február, 2022 - od 18:00 do 21:30
Festival dokumentárnych filmov

Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického kraja, prináša opäť možnosť pozrieť si najlepšie svetové zimné filmy, finalistov zahraničných súťaží roku 2021. Festival prebieha od októbra 2021 do februára 2022 v stovke slovenských a českých miest. 
Vo výbere šiestich filmov je napríklad film K2: The Impossible Descent.Dychberúci výkon poľského skialpinistu Andrzeja Bargiela divákom učaruje," hovorí manažér festivalu Pavel Pichler. „Film je o prvnom človeku, ktorý dokázal zísť z vrcholu K2 na lyžiach." Ide o druhú najvyššiu horu sveta, ktorá ma konte najviac neúspešných pokusov o výstup na jej vrchol. Všetky predchádzajúce pokusy lyžiarov skončili neúspechom alebo smrťou. 
Slovenského diváka určite poteší dokument o známom chatárovi spod Rysov Viktor Beránek – Zamyslenia nad životom. Premietať sa bude aj krátky animovaný film o dvojici superzáchranárov Horse Piste. K niektorým svahom cesty nevedú a jediný spôsobom ako sa k nim dostať je zabaliť lyže na raft, opisuje Pavel Pichler ďalší z filmov Float to Ski.
Oba bonusové filmy tohto roka sú lyžiarske. Zatiaľ čo film Persian Lines vezme divákov do Iránu, lyžiari vo filme Crossing Lebanon si vybrali neobvyklú skialpovú destináciu.
Premietanie sa uskutoční 18. februára 2022 od 18:00 hod. v kine Apollo, Betliarska 8, Rožňava. Vstupné: 3,- €
Podujatie organizuje Gemerské osvetové stredisko v súlade s aktuálnymi opatreniami na zamedzenie šírenia pandémie COVID-19.


Info: Anežka Kleinová, 0915 884 135, kleinova@gos.sk
Gemerské osvetové stredisko, Betliarska 8, Rožňava


 

PrílohaVeľkosť
Program61.64 KB