Menu

Folklórny večer „Hlase moj, hlase moj...“

streda, 22 jún, 2016 - od 18:00 do 20:00
Pre priaznivcov dobrej gemerskej muziky a ľudových piesní pripravilo Gemerské osvetové stredisko v Rožňave 22. júna 2016 o 18.00 hodine ďalší zo svojich úspešných folklórnych večerov. Tentokrát sa ľudovou hudbou nerozozvučí Dom tradičnej kultúry Gemera, ale sála mestskej radnice, na Námestí baníkov v Rožňave.
 „Účinkujúci v rámci ďalšieho cyklu folklórnych večerov tentokrát budú súťažiť“, povedala nám Mária Hlaváčová z Gemerského osvetového strediska. „Porotcovia regionálneho kola celoslovenskej súťaže Hudobného folklóru dospelých vyberie tých najlepších z prihlásených ľudových hudieb, speváckych skupín, spevákov sólistov a inštrumentalistov zaoberajúcich sa hudobným folklórom, ktorí postúpia do krajskej súťaže. Najlepší z kraja sa budú prezentovať na celoštátnej súťažnej prehliadke“, doplnila informácie Mária Hlaváčová.     
V stredu podvečer divákom predstavia členovia, spevácke zložky a zoskupenia z folklórnych skupín Hôra z Rejdovej, Radzim z Vyšnej Slanej, Stromíš z Vlachova, Gočovan z Gočova, Hrabina z Nižnej Slanej, Slanka z Nižnej Slanej, Dolina z Gemerskej Polomy, Lehoťanka z Čiernej Lehoty, Bučina z Pače a folklórnych súborov Gemer z Dobšinej a Haviar z Rožňavy, ako i sólisti, speváci a inštrumentalisti z celého regiónu.
Príďte sa pokochať prekrásnym gemerským hudobným folklórom v podaní približne dvesto účinkujúcich. 
Podujatie je podporené z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.
 
 Vstupné: 2,00 €